5 نکته که برای ارتقاء رتبه و سئو سایت باید بدانیم | همگامان پیشتاز نوین پردازش

همگامان پیشتاز نوین پردازش

همگامان پیشتاز نوین پردازش

سئو یعنی ترفند ها و نکاتی که سایت ما را با الگوریتم های مخصوص هر جستجوگر ، تطبیق داده و پس از بررسی توسط ربات های هر موتور جستجو و تایید ان ، باعث افزایش رتبه سایت ما می شود . برای ارتقاء رتبه و سئو سایت باید به نکاتی توجه داشته باشیم

Generic selectors
جستجوی دقیق عبارت
جستجو در عنوان ها
جستجو در محتوا
جستجو در پست ها
جستجو در صفحات
ثبت نام ، ورود

تبلیغات ویژه

جدیدترین مطالب آموزشی

تازه ترین اخبار و اطلاعیه ها

تاریخ انتشار: 1397/10/06

5 نکته که برای ارتقاء رتبه و سئو سایت باید بدانیم

سئو یعنی بهینه سازی سایت به گونه ای که در موتور جستجو ، نمایش بهتری نسبت به بقیه سایت ها داشته باشد.

اگر بخواهیم گسترده تر توضیح دهیم ، سئو یعنی ترفند ها و نکاتی که سایت ما را با الگوریتم های مخصوص هر جستجوگر ، تطبیق داده و پس از بررسی توسط ربات های هر موتور جستجو و تایید ان ، باعث افزایش ربته سایت ما می شود . هر قدرکه رتبه سایت بالا تر برود ، سایت شما در صفحات اول تر موتور های جستجو (برای مثال گوگل ) قرار می گیرد. در این مقاله تصمیم داریم به بررسی نکات و ترفند های سئو بپردازیم که به پر بازدید تر شدن سایت شما کمک خواهد .

برای شناخت بیشتر مفهوم سئو اینجا را کلیک کنید

* با دقت بخوانید و حتما به ان عمل کنید تا بتوانید وارد رقابت با دیگر سایت های پربازدید شوید.

1: محتوای خلاقانه بسازید !

شاید این جمله را در اکثر سایت ها دیده باشید ولی معنی و مفهوم ان را نتوانسته باشید خوب درک کنید ، تولید محتوا خلاقانه یعنی ساخت محتوایی که در عین جذابیت ، کاربردی باشد و همچنین حتما دارای عکس با کیفیت باشد .

شاید گذرتان به سایت های خبری خورده باشد ، معمولا این سایت ها بهترین در ترفند نویسندگی و اسم گذاری هستند ! باید این ترفند را به خوبی درک کنید و از ان استفاده کنید ، مثلا برای مقاله ای که در یکی از سایت های خبری منتشر شده بود ، به جای نوشتن تیتر :«فیلترینگ تازه ای در راه است!» نوشته بود : «موجی نو از فیلترینگ!» . تیتر شما باید مربوط به نوشته شما باشد و حتما باید از جملات جذاب تر و کوتاه تر استفاده شود ، این نوع شیوه نویسندگی ، باعث جذب مخاطب بیش تری می‎شود و قطعا مخاطب یکی از اساسی ترین اولویت های موتور های جستجوست.

محتوا خلاقانه شامل ترفند های دیگری هم می‎شود که برای نمونه بیان خواهم کرد :

برای مثال ، نوشتن کلمات کلیدی بین ده تا بیست مورد ولی با قابلیت جذب بالا ! ، از اسم ان هم معلوم است ، کلماتی که معمولی به نظر نرسند یا یک جمله نباشند . البته این نوع کلمات معمولا توسط موتور های دیگری تحت بررسی قرار میگیرند تا کاربر بداند که کدام هم معنی یا استفاده از ان کلمه ، کم تر رایج است و کدام بیش تر (دقت کنید که همین کم تر و بیش تر بودن استفاده کلمات ، گاهی واقعا نیاز است ،  دربعضی مواقع نیاز است از کلماتی استفاده کنیم که کم تر مورد بررسی قرار گرفته تا در صفحات موتور های جستجو بالا تر باشیم و در بعضی مواقع ، برعکس)

قطعا شیوه نگارش و کپی نکردن مطالب از منبع های دیگر ، یکی از مهم ترین اصول برای بالا بردن رنکینگ سایت شماست پس حتما برای  نگارش هرموضوعی از متخصص یا یک فرد با تجربه کمک بگیرید حتی اگر نیاز به هزینه کردن باشد قطعا می ارزد .

شاید جالب باشد بدانید که در 60 درصد مواقعی که یک کسب و کار اینترنتی با شکست مواجه می شود ،به علت انتخاب اشتباه نگارنده است.

2:قدرت دادن به متا توضیحات !

شاید با بخشی به عنوان متا تگ ها برخورد کرده باشید ، این قسمت توضیحات موضوعی است که شما ان را نوشته اید. توضیحات موضوع باید نهایتا در دو خط باشد ولی با قدرت !

با قدرت نوشتن همان جذاب نوشتن است ، یعنی باید درست مطالبتان را تجزیه و تحلیل کنید و توضیحی مرتبط با ان بنویسید ولی با یک تفاوت اساسی ، باید نوشته شما انقدر کاربردی باشد که شما را رقیب یک سایت دیگر کند .

برای مثال من در گوگل دنبال طلا می گردم ، سایتی در بالاترین رتبه قرار دارد و توضیحش اینگونه است :«تضمین کیفت طلا همراه با  بازگشت وجه در صورتی خراب یا تقلبی بودن ، دارای مجوز رسمی از صنف طلا فروشان ، دارای مجوز وزارت ….»

ولی سایتی که در نتیجه ششم یافت میشود چنین توضیحی دارد : «طلا ، طلای ناب ، اگر به دنبال طلا میگردید حتما از سایت ما دیدن فرمایید !»

شاید بهتر باشد کمی روی این دو متا توضیح بحث کنیم ، در اولین سایت با خواندن توضیحات ، حس اعتماد کاذب به شما دست می دهد و نیش خندی با خود میزنید ولی وقتی به ویرگول میرسید و بعد ان را میخوانید ، اعتماد شما به ان سایت جلب می شود و هنگام ورود به سایت قطعا مجوز ها را بررسی می کنید ولی در دومین سایت ، عنصری وجود دارد که در اصطلاح بازاری به ان داغ کردن مشتری می گویند. شما در سایت دوم ، هیچ عنصری را ندارید که مخاطب به سمت شما جلب شود ، حداقل در موضوع طلا به کار بردن عنصر بازاری ، کاری به شدت اشتباه است ولی میتوان همین جمله را در بالای سایت یا در کناره های سایت نوشت تا بازار شما را داغ تر کند ان هم با تغییر یعنی بگویید : «برای مدت محدود ، طلای ناب سفارشی بخرید ».

شما وقتی میخواهید یک خانه ای را بخرید به دنبال اولین چیزی که در روبه رو و جلوی چشمان شما قرار دارد دقت می کنید یعنی نمای ساختمان ! پس از ان راهرو و درب ورودی منزل وسپس به  داخل منزل ورود می کنید و قطعا بهترین خانه ، خانه ایست که زیبایی در تمامی این مکان ها موج بزند.دقیقا موتور های جستجو ، مانند در ورودی خانه ای هستند که شما باید ان را با زیبایی و جذابیت هرچه تمام تر نشان دهید پس سر تیتر موضوع شما و متا توضیحات و عکس ها و ویدیو هایی که در موتور های جستجو قرار می گیرند  باید زیبا و با کیفیت هرچه تمام تر باشند.

3:نظرات کاربران را دست کم نگیرید !

همه ما می دانیم که باید برای پیشرفت در کار خود نظر خواهی کنیم و قطعا این نظر خواهی نه تنها به پیشرفت کار ما کمک می کند بلکه به پیشرفت علم شناخت ما نیز کمک می کند . وقتی مخاطبی نظر می‎دهد ، باید نظرش را محترم بشمارید و پاسخ دهید مگر اینکه تبلیغات باشد ، در ان صورت این نوع پیام ها را می توانید حذف کنید .

فایده این کار این است که از نظر موتور جستجو ، سایت شما راکت نیست و به غیر از امار ورودی ، سایت شما دارای تعدادی نظر هستید که کاربران واقعی ان را برای شما فرستاده اند ، درست است که نظرات در صفحات اول گوگل دیده نمیشوند ولی در پشت پرده مهم هستند.

به غیر از فایده ای که برای رتبه شما دارد ، تعدادی طرفدار و دل شیفته پیدا می کنید که امار ورودی شما را بالا خواهند برد که این نیز خود  روی سئو سایت شما تاثیر گذار است.

4: حتما بروز باشید !

می دانیم که داشتن کانال و گروه در اینستاگرام و تلگرام و به خصوص گوگل پلاس ، کمک شایانی به ما می کند ولی تاثیر ان روی سئو سایت را نمی دانیم ، ورودی های شما تا این مرحله از طریق موتور های جستجو بودند ولی از حالا به بعد با داشتن این شبکه های اجتماعی ، ورودی شما تغییر خواد کرد و از این شبکه ها خواهد بود ، هرچند شاید امتیاز هوادار خود از طریق ورودی موتور های جستجو را از دست بدهید ولی باید دانست تعداد کمی از کاربران حاضر به سرچ کردن و پیدا کردن سایت دوباره و دوبار هستند و بیش تر انها ترجیح می دهند اسم سایت را به خاطر داشته باشند پس زیان شما در برابر سودتان هیچ است زیرا بازدید کنندگان بیش تری امروزه در شبکه های اجتماعی هستند و کم تر کسی وقت برای جستجو در اینترنت می گذارد ، همانطور که گفته بودیم بالا بودن تعداد مخاطب های شما در بالا بردن رتبه سایت کمک به سزایی می کند.

5:لینک های با کیفیت داشته باشید !

همه ما با لینک ها اشنایی داریم ، از لینک های دانلودی تا لینک های تبلیغاتی ، ولی باید در نظر داشته باشیم که حتی این لینک ها هم توسط ربات موتور های جستجوگر مورد بررسی قرار می‌گیرد .

اگر لینک دانلودی دارید ، حتما از محتوا با کیفیتی بهره ببرید مثلا یک عکس با کیفیت و اگر لینک تبلیغاتی دارید ، حواستان به سایت سفارش دهنده تبلیغ باشد زیرا می تواند به شما اسیب رسانده و مایع پیشرفت سایت تبلیغ دهنده شود به اینصورت که سایت شما اگر یک

سایت پربازدید باشد ، سایت تبلیغ دهنده امار ورودی می گیرد و سایت شما پس از بررسی توسط ربات ها ، و بررسی لینک و کیفیت سایت مقابل ، درصورت بی کیفیت بودن ، سایت شما را کسری رتبه میزند ، پس بسیار دقت کنید ، بهترین نوع تبلیغ در سایت به صورت بنری با یک سایت واسطه (کلیکی) است.

این ترفند ها ، ترفند های عمومی سئو هستند و می توانید با همین قوانین ، 60 درصد رتبه سایت خود را بالا ببرید . حتما دقت کنید که در بحث تخصصی تر سئو ، نوع قالب استفاده شده در سایت شما تاثیر گذار است ، زیرا اگر دارای المان های استاندارد سئو نباشد ، رتبه شما نزول خواهد داشت ، همچنین مطالبی مانند ایندکس کردن و … تخصصی تر هستند که فعلا در این مقاله جای نمی گیرند.

همچنان با تیم همگامان پیشتاز نوین پردازش همراه باشید. آموزش گام به گام تمامی مراحل طراحی سایت به تدریج ارائه خواهد شد .

                 نویسنده :

مرتضی ولی زاده

مرتضی ولی زاده  و اهل تهران هستم. فکر می کنم می تونم با کدهای html و css بهترین و جذاب ترین قالب های سایت رو طراحی کنم. و دوست دارم این مهارت رو گام به گام به شما آموزش بدم

سریعتر و راحتتر مطالب جدید آموزشی را دریافت کنید

سریعتر و راحتتر مطالب جدید آموزشی را دریافت کنید

کانال همگامان پیشتاز نوین پردازش در پیا
عضویت در کانال سروش اچ پی ان پی
کانال اچ پی ان پی در پیام رسان گپ
عضویت در کانال گپ اچ پی ان پی

امیدوارم مطالب بیان شده در این صفحه مفید و کاربردی واقع شده باشد. لطفا برای بهبود کیفیت مطالب آموزش به مطلب ارائه شده امتیاز دهید. از همراهی شما سپاسگزاریم

تک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره ( میانگین آرا : 5٫00)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

طراحی سایت طراحی گرافیکی فروشگاه ربات ها گرافیک متحرک اپلیکیشن موبایل تایپ و ترجمه گواهینامه امنیتی فروشگاه قالب ها
در حال حاضر سبد خرید شما خالی است