اضافه کردن محصولات جدید در ووکامرس | همگامان پیشتاز نوین پردازش

همگامان پیشتاز نوین پردازش

همگامان پیشتاز نوین پردازش

پس از نصب و راه اندازی ووکامرس و انجام تمامی تنظیمات لازم برای فروشگاه اینترنتی ، نوبت به اضافه کردن محصولات جدید در ووکامرس می رسد. در آموزش های قبل گفته شد که پس از تکمیل فرآیند نصب افزونه ووکامرس ، 2 گزینه ووکامرس و محصولات به فهرست وردپرس اضافه می شود. برای افزودن محصول جدید از مسیر محصولات > افزودن جدید مطابق تصویر زیر استفاده کنید.

Generic selectors
جستجوی دقیق عبارت
جستجو در عنوان ها
جستجو در محتوا
جستجو در پست ها
جستجو در صفحات
ثبت نام ، ورود

تبلیغات ویژه

جدیدترین مطالب آموزشی

تازه ترین اخبار و اطلاعیه ها

تاریخ انتشار: 1397/08/09

اضافه کردن محصولات جدید در ووکامرس

پس از نصب و راه اندازی ووکامرس و انجام تمامی تنظیمات لازم برای فروشگاه اینترنتی ، نوبت به اضافه کردن محصولات جدید در ووکامرس می رسد. در آموزش های قبل گفته شد که پس از تکمیل فرآیند نصب افزونه ووکامرس ، 2 گزینه ووکامرس و محصولات به فهرست وردپرس اضافه می شود. برای افزودن محصول جدید از مسیر محصولات > افزودن جدید مطابق تصویر زیر استفاده کنید.

اضافه کردن محصولات جدید در ووکامرس

پس از نصب و راه اندازی ووکامرس و انجام تمامی تنظیمات لازم برای فروشگاه اینترنتی ، نوبت به اضافه کردن محصولات جدید در ووکامرس می رسد. در آموزش های قبل گفته شد که پس از تکمیل فرآیند نصب افزونه ووکامرس ، 2 گزینه ووکامرس و محصولات به فهرست وردپرس اضافه می شود. برای افزودن محصول جدید از مسیر محصولات > افزودن جدید مطابق تصویر زیر استفاده کنید.

همچنین با کلیک بر گزینه همه محصولات به صفحه ای هدایت می شوید که به یکی از دو حالت زیر برای شما نمایش داده می شود :

 • در صورتی که اولین محصول را بخواهید وارد کنید تصویری مشابه زیر مشاهده می کنید که امکان افزودن محصول جدید و یا درونریزی محصولات از پیش تهیه شده در قالب svg را برای شما فراهم می کند.
 • در صورتی که قبلا محصولاتی را وارد کرده باشید ، با کلیک بر دکمه محصولات لیست آنها را مشاهده می کنید. در این صفحه نیز با کلیک بر دکمه افزودن، می توانید محصول جدید خود را به ووکامرس اضافه کنید

ایجاد محصول جدید

اگر بخواهید برای اولین بار محصولی را وارد کنید ، افزونه ووکامرس قدم به قدم شما را با نمایش پیام راهنمایی می کند ، اولین پیامی که به شما نشان داده می شود در خصوص انتخاب نام محصول می باشد :

مواردی که برای این محصول باید درج شوند به شرح زیر می باشد :

• متن توضیحات محصول

با افزودن متن توضیحات در ویرایشگر متن وردپرس ، به مخاطب اطلاعات جامعی  در خصوص محصول انتقال می دهید. توضیحات به صورت مفصل در ویرایشگر اصلی متن صفحه و توضیحات مختصر و کوتاه نیز در تب توضیحات کوتاه محصول نوشته می شود. بدین ترتیب ابتدا توضیح اجمالی و اطلاعات کوتاه در اختیار مخاطب قرار می گیرد سپس در صورت تمایل به توضیحات کامل مراجعه می کند. بنابراین این بخش می تواند بسیار مفید باشد اما در صورتی که متن هوشمندانه نوشته نشده باشد می تواند خسته کننده نیز باشد.

• تصویر محصول

 با توجه به قالبی که استفاده می کنید ، تصویر محصول می تواند به صورت تکی و یا گالری تصاویر و یا هر دوی اینها باشد. شما می توانید تصویر و یا تصاویر محصول خود را مطابق تصویر زیر در فروشگاه خود وارد کنید. در انتخاب تصاویر دقت کنید چراکه در بسیاری موارد این تصاویر مخاطب را جذب می کنند. بدین منظور در تب تصویر محصول تصویر شاخص و در تب گالری محصول سایر تصاویر محصول را وارد نمائید

• اطلاعات و ویژگی های محصول
 • نوع محصول : محصول می تواند یکی از 4 نوع زیر باشد :
  • محصول ساده : محصولی که با ویژگی های خاص خود به فروش می رسند و ارتباطی با سایر محصولات ندارند و می توانند یکی از دو نوع زیر باشند :
   • محصول مجازی : محصولات مجازی از انواع محصولات غیر فیزیکی مانند ویدئو ، فایل PDF ، تصویر و یا سایر محصولات مجازی می باشند که پس از فروش توسط مشتری قابل مشاهده است اما قابل دانلود نمی باشد. بدین ترتیب فایل های فروخته شده لو نرفته و تنها مشتری که مبلغ لازم را پرداخت کرده قادر به استفاده و مشاهده آن است. این روش ارائه محصول از طریق ایجاد لینک داینامیک توسط افزونه و مخفی نگه داشتن لینک دانلود مستقیم صورت می گیرد.
   • محصول دانلودی : این نوع محصول نیز مانند محصولات مجازی می باشد با این تفاوت که لینک دانلود در اختیار مشتری قرار داده شده و او قادر است فایل را دانلود کند و نزد خود داشته باشد
  • محصول گروه بندی شده : محصولی که با روش های مختلف قابل ارائه هستند. برای مثال هم به صورت فیزیکی و هم به صورت مجازی می توانند به مشتری تحویل گردند
  • محصول معرفی / خارجی : محصولی که در سایت های دیگر به فروش می رسند و شما تنها به عنوان بازاریاب الکترونیکی آن سایت مبدا عمل می کنید
  • محصول متغیر : محصولی که ویژگی های متعدد و متنوعی دارد و مشتری می تواند نوع ویژگی را برای محصول انتخاب و سپس خریداری نماید. برای مثال پیراهنی که در سایزهای مختلف و همچنین رنگ های مختلفی موجود می باشد.

پس از انتخاب نوع محصول خود ، تب های اطلاعات متناسب با نوع محصول به شما نمایش داده می شود که در ادامه هر کدام توضیح داده می شود :

 • همگانی : این تب شامل مهمترین اطلاعات محصول یعنی قیمت و مالیات ، و همچنین لینک محصول و یا فایل دانلودی و یا مجازی آن می باشد که برای محصولات ساده ، محصول معرفی / خارجی و همچنین محصول متغیر باید تنظیم گردند. در صورتی که مالیات برای فروشگاه شما غیر فعال باشد ، این گزینه در تنظیمات غیرفعال می شود.

در این تب قیمت و سپس قیمت فروش ویژه تعیین گردیده و همچنین می توانید پس از تعیین قیمت فروش ویژه ، برای آن مدت زمان تعیین کنید. برای این کار روی گزینه زمانبندی فروش کلیک کنید تا فیلد تعیین زمان آغاز فروش ویژه و زمان پایان فروش ویژه را تعیین نمائید. توجه داشته باشید که اگر نوع محصول شما از نوع گروه بندی شده باشد ، فیلد قیمت برای شما نمایش داده نمی شود. این امر طبیعی است چرا که محصول گروه بندی شده مجموع چندین محصول می باشد که هر کدام ممکن است با قیمت متفاوت ارائه گردند. همچنین این فیلد در تنظیمات همگانی محصولات متغیر نیز پنهان است زیرا قیمت با توجه به متغیری که در تب مخصوص خود تعریف می شود مشخص می گردد. نحوه تعریف هر کدام از این محصولات در آموزش های بعد مفصل شرح داده می شود.

در آموزش های قبل نحوه تعریف کلاس ها و انواع مالیات ها را شرح دادیم. در ادامه تنظیمات در تب همگانی می توانید برای محصول مشخص کنید که مالیات آن بر اساس کدامیک از کلاس های تعریف شده محاسبه گردد

 • فهرست موجودی : این گزینه در ورژن های قبل به نام انبار ذکر شده بود ، برای کنترل موجودی انبار محصولات فیزیکی فروشگاه مورد استفاده قرار می گیرد . این تب برای همه محصولات فعال بوده و شامل فیلد های مدیریت موجودی انبار است.

ابتدا شناسه محصول خود را مشخص کنید . و وضعیت موجودی را در یکی از 3 حالت  ، موجود در انبار ، در انبار موجود نمی باشد و یا در پیش خرید قرار دهید. همچنین اگر محصول را به صورت تکی می فروشید گزینه فروش تکی را فعال کنید

برای مدیریت موجودی انبار امکانات دیگری نیز وجود دارد که  برای استفاده از آنها، بایستی گزینه مدیریت موجودی انبار؟ را فعال کنید تا 2 فیلد مربوطه ظاهر شوند. بدین ترتیب می توانید موجودی انبار خود را وارد نمائید و مشخص کنید در صورت اتمام موجودی محصول ، آیا مشتری می تواند آن را پیش خرید کند یا خیر ؟

 • حمل ونقل : محصولات ساده و یا متغیر شامل تب حمل و نقل می شوند. بدین ترتیب ابعاد و وزن محصول را مشخص کرده و کلاس حمل و نقل را مطابق با کلاس های از پیش تعریف شده انتخاب نمائید. نحوه تعریف کلاس های حمل و نقل در آموزش های قبل مفصل شرح داده شده است.
 • محصولات مرتبط: تب محصولات مرتبط برای همه انواع محصولات ظاهر می شود و شامل 2 فیلد می باشد . یکی محصولات برای تشویق مشتری به خرید بیشتر و دیگری محصولاتی که همراه با محصول مورد نظر استفاده می شود و به مشتری پیشنهاد می گردد آنها را نیز خریداری کنند
 • ویژگی ها : هر محصولی ویژگی هایی دارد که می تواند برای مشتری مهم باشد. همچنین برخی ویژگی ها هستند که بر قیمت محصول موثرند ( محصولات متغیر ) .
 • برای تعریف ویژگی محصول ، در تب ویژگی ها روی دکمه افزودن کلیک کنید تا فیلد مربوطه باز شود ، سپس ویژگی های مورد نظر خود را تعریف و ذخیره نمائید.

 • پیشرفته : در تب پیشرفته می توانید متنی را تعیین کنید که پس از خرید محصول ، برای مشتری ارسال گردد. همچنین سفارشی کردن سفارش و امکان درج دیدگاه توسط مشتریان را می توان در این تب مشخص کرد.
 • این تب برای همه انواع محصولات فعال است

همچنان با تیم همگامان پیشتاز نوین پردازش همراه باشید. آموزش گام به گام تمامی مراحل طراحی سایت به تدریج ارائه خواهد شد .

                 نویسنده :

سیده طاهره سیدباقری هستم و به عنوان مدیر تیم همگامان پیشتاز نوین پردازش فعالیت می کنم. اگر به طراحی سایت علاقه دارید من و دوستام چیزایی که بلدیم رو با شما به اشتراک میذاریم تا با تبادل اطلاعات و دریافت نظرات شما سطح دانش خودمون رو با هم بالا ببریم. امیدوارم نوشته های من مفید باشه. ممنون

سریعتر و راحتتر مطالب جدید آموزشی را دریافت کنید

سریعتر و راحتتر مطالب جدید آموزشی را دریافت کنید

کانال همگامان پیشتاز نوین پردازش در پیا
عضویت در کانال سروش اچ پی ان پی
کانال اچ پی ان پی در پیام رسان گپ
عضویت در کانال گپ اچ پی ان پی

امیدوارم مطالب بیان شده در این صفحه مفید و کاربردی واقع شده باشد. لطفا برای بهبود کیفیت مطالب آموزش به مطلب ارائه شده امتیاز دهید. از همراهی شما سپاسگزاریم

تک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره ( میانگین آرا : 5٫00)
Loading...

2 نظر در مورد این نوشته ثبت شده است : “اضافه کردن محصولات جدید در ووکامرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت طراحی گرافیکی فروشگاه ربات ها گرافیک متحرک اپلیکیشن موبایل تایپ و ترجمه گواهینامه امنیتی فروشگاه قالب ها
در حال حاضر سبد خرید شما خالی است